Menu:

Daruj kvalitní konzervované ovoce

Dnes není problémem v kterémkoliv ročním období koupit čerstvé ovoce dovezené z různých zemí. Přesto však zůstává konzervované ovoce velmi populární. Navíc dá se říci, že Češi jsou experti na nejrůznější způsoby konzervace ovoce.

Konzervované ovoce

Mezi produkty z ovoce ošetřeného konzervací patří kompoty, džemy, marmelády, rosoly, povidla, klevety i ovocné protlaky. Jak vlastně taková konzervace ovoce probíhá? Proces konzervace teplem spočívá v uzavření potravin do nepropustného obalu a následném zahřátí na teploty okolo 100 °C. Prostřednictvím tohoto procesu dochází ke zničení mikroorganismů. Samotné zavařování by mělo být co možná nejkratší, neboť jen tak lze v ovoci zachovat co největší množství vitamínů C.  Naprostou nutností je při konzervaci potřeba dbát na to, aby byla konzerva neprodyšně uzavřená. V žádném případně nesmí být nafouklá. Je třeba rovněž zkontrolovat, aby kovová konzerva neměla poškozený nebo zrezlý lem. Konzervy jsou zpravidla označené datem minimální trvanlivosti. Většinu produktů je třeba po otevření skladovat v chladu.

Konzervované španělské potraviny

Konzervované ovoce , ale i konzervované španělské potraviny dokonale odpovídá potřebám kuchařů, cukrářů a pekařů. Výrobci těchto produktů hledají nejvhodnější odrůdy a kvalitní třídy ovoce, aby snášelo tepelnou úpravu a současně dobře vypadalo a jedinečně chutnalo. Se podařilo také výrobcům konzervovaného ovoce značky Bassta. Ovocné kompoty Bassta se výborně hodí k přímé konzumaci jako součást snídaňového bufetu nebo jako dezert po obědě. Z konzervovaného ovoce snadno připravíte zmrzlinové poháry, smoothie nebo mléčné koktejly. Ovoce se obvykle používá také k pečení moučníků i ke zdobení dortů, buchet či koláčů. Inspiraci můžete čerpat, jak u tuzemských kuchařů, tak v zahraničí. Vaše chuťové pohárky si budou přímo libovat při pojídání ovocného salátu z gran canaria nebo třeba jahod se šlehačkou v pomeranči.

23. 09. 2020